Home Ferizaj FERIZAJ/ Temperaturat nesër do të arrijnë deri në 36 gradë Celsius

FERIZAJ/ Temperaturat nesër do të arrijnë deri në 36 gradë Celsius

by 05
0 comment
moti Ferizaj

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht për gjatë relievit malor.

Temperaturat do të shënojnë rritje të lehta, në orët e mesditës.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 32-38 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon t’i mbajë vlerat e larta dhe qytetarët këshillohen shmangien e kontaktit direkt me rrezet e diellit, në intervalin kohor 10:00-17:00.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Të dielën parashihet rënie të lehta të temperaturave maksimale pasi ka mundësi që vende-vende të ketë riga shiu të përcjella me shkarkime rrufesh, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në Ferizaj të premtën temperaturat do jenë nga 18 – 36 gradë celsiues e të shtunën deri 39 gradë celsiues.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]