Home Lajme “Vrasje në tentativë” e Imamit që tronditi Kosovën, si ndodhi akti nga tre ekstremistët? /Video/

“Vrasje në tentativë” e Imamit që tronditi Kosovën, si ndodhi akti nga tre ekstremistët? /Video/

by 05
0 comment

Ekipi i Gazetës Insajderi ka qenë sot në fshatin Lupç. Ka biseduar me bashkëpunëtorë e të afërm të imamit të rrahur. Ata kanë treguar për Insajderin se si imami ishte në hall me vëllëzërit ekstremist tash e një vit.

Kryeimami i komunës së Podujevës Bekim Jashari, u shpreh se imami ishte ankuar për personat në fjalë dhe se Këshilli i Bashkësisë i kishte njoftuar organet e rendit.

Ndërsa Imami Besim Gashi ka rrëfyer gjendjen shendetsore në të cilën është hoxha dhe shtoi se gjendja e tij vazhdon të mbetet e rëndë.

Për këtë rast, të tronditur kanë mbetur edhe qytetarët.

Fillimisht rasti ishte iniciuar si “lëndim i rëndë trupor” por vetëm pastaj me sugjerim të prokurores për Krime të Rënda rasti është duke u hetuar si “vrasje në tentativë”


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]