Home Ferizaj Vrasja e 18-vjeçares në Ferizaj, Krivaqa e Sejdiu në fund të tetorit dalin para Gjykatës

Vrasja e 18-vjeçares në Ferizaj, Krivaqa e Sejdiu në fund të tetorit dalin para Gjykatës

by 05
0 comment

Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, të akuzuar për vrasjen e 18-vjeçares nga Ferizaj, Marigona Osmanit, më 26 tetor pritet të dalin para Gjykatës.

Gjykata Themelore në Ferizaj njofton se më 26 tetor 2022, në orën 10:00, është caktuar seanca e shqyrtimit gjyqësor në çështjen penale kundër të pandehurve D.K  i akuzuar për shkak të veprave penale dhunimi dhe veprën penale në bashkëkryejre vrasja e rëndë.

Po ashtu i akuzuar është edhe  A.S, për shkak të veprave penale në bashkëkryerje vrasja e rëndë dhe veprën penale ndihma në kryerjen e veprës penale të dhunimit.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]