Home Ferizaj Voziti 150Km/h në zonë 40Km/h, gjobë 500 euro, 1 vit konfiskim të petentës

Voziti 150Km/h në zonë 40Km/h, gjobë 500 euro, 1 vit konfiskim të petentës

by 05
0 comment

Policia në Ferizaj, ka ndaluar mbrëmjën e së hënës, një automjet të udhëtarëve, vozitësi I të cilit shkaktoi kundërvajtje në komunikacion.

Ai ka tejkaluar shpejtësinë në rrugën “Adem Jashari” në Shtime, ku në zonën e kufizimit 40 km/h, zhvilloi shpejtësi 150 km/h.

Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet E.A  i moshës 29 vjeç, policia i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor,në lartësinë e  500 eurove, 5 pikë negative dhe një (1) vit masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit.

“Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar”, deklaaon policia.

Me këtë rast, Policia Rajonale e  në Ferizajt, apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes, meqë veprimet e tilla rrezikojnë  direkt jetën tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]