Home FerizajArsim UShAF së shpejti me konkursin për studentë të rinj

UShAF së shpejti me konkursin për studentë të rinj

by 05
0 comment

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), së shpejti do të hapë konkursin për pranim të studentëve të rinj në studimet bachelor dhe master për vitin akademik 2022/2023.

Programet, të cilat do të jenë të hapura për të gjithë ata që duan të bëhen pjesë e UShAF janë:
Në nivelin Bachelor për të rinjt do të jenë të hapura këto programe:

• Dizajn Grafik dhe Multimedia;
• Menaxhment i Hotelierisë dhe Turizmit;
• Informatika e Aplikuar;
• Menaxhimi i Biznesit dhe Ndërmarrësia;
• Arkitekturë e Interierit dhe Dizajn i Mobileve;
• Dizajni dhe Konstruksionet e Produkteve nga Druri;
• Inxhinieri Industriale me Informatikë;

Ndërsa, në nivelin Master do të jenë në dispozicion të të rinjve këto programe:

• Arkitektura e Gjelbër dhe Dizajni i Interierit;
• Menaxhimi dhe Inovacioni në Turizëm;
• Inxhinieria dhe Menaxhimi i Prodhimit;

UShAF tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet që të presë studentët e rinj në këtë vit akademik, ndërsa të gjitha programet realizohen me mësimdhënës kompetentë, punë praktike në ndërmarrje, mundësi të shumta mobiliteti dhe aktivitete të tjera me rëndësi në formimin profesional. 


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]