Home Ferizaj FERIZAJ/ Nesër bëhen homazhe për dëshmorin e parë të ZO Nerodimes Nazmi Ukësmajli

FERIZAJ/ Nesër bëhen homazhe për dëshmorin e parë të ZO Nerodimes Nazmi Ukësmajli

by 05
0 comment

16.07.2022 – FTESË PËR HOMAZHE

Të nderuar familjar të Dëshmorëve të Kombit, Invalid e Veteranë të UÇK-së, ju bashkëqytetarë të nderuar, në ditën e rënies heroike të Dëshmorit të parë të Zonës Operative të Neredimes, Nazmi Ukësmajli, në ditën kur ne Veteranët e Komunës së Ferizajt festojmë edhe Ditën e Veteranit, Ju ftojmë:

– 10:00 – homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Kombit – Ferizaj;

Ardhja juaj nderon gjakun e derdhur për liri, nderon luftën e shenjtë të UÇK-së.

Lavdi jetës dhe veprës së Dëshmorëve të Kombit!


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]