Home Ferizaj Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet i dyshuari nga Ferizaj

Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet i dyshuari nga Ferizaj

by 05
0 comment

Një person në Ferizaj është arrestuar pasi kishte tentuar t’i ikë policisë pas urdhrave për tu ndaluar me veturë.

Siç bëhet e ditur, njësitet policore pasi kanë ndalur të dyshuarin, gjatë kontrollit tek ai kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 6-fishekë cal-9mm.

“Rr. Rexhep Bislimi, Ferizaj 02.10.2022-18:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti fillimisht nuk i është bindur urdhrave të zyrtarëve policore për tu ndaluar me veturë dhe ka tentuar të ikë duke rrezikuar trafikun publik. Njësitet policore pasi kanë ndalur të dyshuarin, gjatë kontrollit tek ai kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 6-fishekë cal-9mm”, thuhet në njoftim.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]