Home Lajme Sondazhi/ Gjersa veç 3% të zvicranëve dëshirojnë t’i bashkohen BE, shqiptarët tregohen ‘ma të kalltit’

Sondazhi/ Gjersa veç 3% të zvicranëve dëshirojnë t’i bashkohen BE, shqiptarët tregohen ‘ma të kalltit’

by 05
0 comment

Në KE publikojnë sondazhin e fundit: Shqipëria e do më së shumti anëtarësimin në BE, ku renditet Kosova

Shqipëria është vendi që e dëshiron më së shumti anëtarësimin në Bashkimin Europian, sipas një grafik-u të publikuar nga Tom Moylan, këshilltar për komunikim në Komisionin Europian.

Kosova, është vendi i dytë, menjëherë pas Shqipërisë, me dëshirën më të madhe për t’u anëtarësuar në BE. Grafiku i referohet një sondazhi të fundit, shkruan Gazeta Express.

Pas Shqipërisë dhe Kosovës, Ukraina renditet e treta nga shtetet me dëshirën më të madhe për t’u bërë pjesë e BE-së.

Serbia, Norvegjia dhe Zvicra, janë vendet ku ka më pak dëshirë se në vendet tjera për t’u anëtarësuar në BE.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]