Home Lajme S’ka rehati/ Vazhdojnë kufizimet e rrymës edhe sot, me instruksione të KOSTT-it

S’ka rehati/ Vazhdojnë kufizimet e rrymës edhe sot, me instruksione të KOSTT-it

by 05
0 comment

Kufizimet e energjisë elektrike po vazhdojnë edhe sot. Kështu ka konfirmuar për Indeksonline zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala.

Ai tha se kufizimet janë duke u aplikuar për shkak të instruksioneve të KOSTT-it.

“Aktualisht ne jemi duke apliku kufizime për shkak të instruksioneve të KOSTT-it. Ato do të vazhdojnë deri në njoftimin e radhës”, u shpreh Buzhala.

Kujtojmë që dje, Ministria e Ekonomisë pati njoftuar se është kthyer furnizimi i rregullt me energji elektrike.

Sipas njoftimit të ME-së thuhet se pas bashkëpunimit mes Kosovës dhe Shqipërisë, është arritur që të evitohen reduktimet nga dje (e hënë) ora 14:00 dhe do të vazhdojë furnizimi i rregullt me energji elektrike./Indeksonline/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]