Home Shtime SHTIME/ Një i arrestuar për dhunë në familje

SHTIME/ Një i arrestuar për dhunë në familje

by 05
0 comment

Policia e Kosovës bënë të ditur se mbrëmë ka pranuar një informacion se në fshatin Godancë i Epërm është një rast i dhunës në familje.

Siç njoftohet, Policia e rendit menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin B.A (M/K) i moshës 24 vjeçar,  i cili pas një mosmarrëveshje me babën e tij R.A ( M/K) i moshës 70 vjeçar, shkakton dhunë në familje, ndërsa në rast janë kyçur Njësia e Dhunës në Familje për ta  hetuar rastin.

“Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Shtime dhe me vendim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar ” Dhunë në familje”, thuhet në njoftim.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]