Home Rajon & Botë Shqipëria, gati 6 dronë nga Turqia

Shqipëria, gati 6 dronë nga Turqia

by 05
0 comment

Shqipëria do marrë nga Turqia dronët e saj të famshëm, jo për luftë me ndonjë armik të jashtëm.

Kjo është deklaruar nga kryeministri Rama, pas një takimi në Neë York me presidentin Erdogan, duke u saktësuar se për ç’lloj armiku do vihen në funksion.

“Me Erdogan diskutuam për domosdoshmërinë e dronëve. Jemi në përfundim të marrëveshjes për të marrë dronët bajraktarë.

Do marrim 6 që do të shërbejnë për qëllime civile, për kontrolle të territorit, për ndërtime pa leje, për ndjekjen e personave në kërkim, për kultivimin e narkotikëve dhe kështu me radhë. Dronët i kanë pjesë të tyre kamerat inteligjente”, tha Rama. /tesheshi.com/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]