Home Rajon & Botë SHBA, mbahet marshimi i Ditës së Muslimanëve në New York

SHBA, mbahet marshimi i Ditës së Muslimanëve në New York

by 05
0 comment

Në New York të SHBA-së u mbajt marshimi tradicional i Ditës së Muslimanëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në marshimin që filloi në rajonin Manhattan të New Yorkut morën pjesë muslimanët e shumë kombësive që jetojnë në SHBA.

Pas marshimit u mbajt festivali i pazarit dhe ushqimit.

Po ashtu pjesëmarrësit gjetën mundësinë që të ndjekin performanca muzikore dhe artistike nga shumë kultura.

Dita e Muslimanëve prej 38 vitesh bashkon muslimanët në New York.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]