Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Punime në rrjet, paralajmërohet ndërprerje të rrymës deri në 7 orë

FERIZAJ/ Punime në rrjet, paralajmërohet ndërprerje të rrymës deri në 7 orë

by 05
0 comment

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

26.07.2022

Ferizaj

1.

Nga NS 35/10[kV]  Shtërpca do të ndërprehet:

Dalja LP 10[kV] Breza (kodi: 40044003) nga ora 10:00 – 15:00.

Vendet: Brezovicë, Jazhincë, Sevce, Vrbeshtica dhe Vikendicat.

Arsyeja: Mirembajtje preventive, zëvendsimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçusëve, ndërrimi i izolatorëve.

2.

Nga TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Jezerci (kodi 40042003) prej orës 09:00- 14:00.

Vendet: Manastirc, Nerodime e Ulët dhe e Epërme, Balaj,Jezerc dhe bizneset private.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendsimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndrrimi i pirçusëve, ndrrimi i izolatorëve, riparimi i shtyllës dhe ndrrimi i konzollave.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]