Home Lajme Rriten edhe çmimet e druve, kaq kushton metra 

Rriten edhe çmimet e druve, kaq kushton metra 

by 05
0 comment

Ndonëse është stina e verës, drutë për ngrohje janë bërë gati për shitje.

Por, në Lipjan duket se interesimi për to mungon, andaj tregtarët këtu kanë lënë vetëm numrat e kontaktit.

E një metër dru që para një viti blihej për 38 euro, tash kushton 12 euro më shtrenjtë, këtë e konfirmojnë tregtarët.

“50 euro, është rritë çmimi i druve sikurse krejt senet”, thotë një tregtar.

Të njëjtën çmim e ofron edhe kolegu i tij, raporton T7.

“50 euro, se ka shpenzime e taksa krejt janë rritë, ska sen që su ngritë edhe në shërbim publik edhe në shërbim privat”.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]