Home FerizajEkonomi Qeveria mori vendim për shpronësimin e këtyre tokave në Ferizaj e fshatra

Qeveria mori vendim për shpronësimin e këtyre tokave në Ferizaj e fshatra

by 05
0 comment

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e rregullt, të 89 me radhë, ka miratuar vendime, politika dhe dokumente të fushës së përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore.

Po ashtu edhe një vendim preliminar për shpronësim dhe krijimin e të drejtës së servitutit për interes publik të pronave të cilat preken nga realizimi i Projektit: Ndërtimi i Linjës 2×110 Kv “Kastrioti” në qytetin e Ferizajt, Zonat Kadastrale: Prelez i Jerlive, Kosinë, Muhoc, Lloshkobare, Ferizaj dhe Talinoc i Jerlive, të Komunës së Ferizajt, në dobi të subjektit kërkues/Kompania KOSTT (Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut Sh. A).


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]