Home Shtërpcë Policia me urdhër të Prokurorisë inspekton objektet e villave në Brezovicë

Policia me urdhër të Prokurorisë inspekton objektet e villave në Brezovicë

by 05
0 comment

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Drejtoria e Krimeve të Rënda e PK-së, Ministria e Mjedisit dhe Agjensia Kadastrale e Kosovës dhe komunës së Shtërpcës sot po bëjnë inspektimim e objekteve të zonës të villave në Brezovicë.

I tërë ky inspektim po bëhet që të verifikohen se objektet në këtë Zonë a janë të paijisur me dokumentacione të rregullta.

Ky inspektim ndërlidhet me rastin “Brezovica” ku nga ana e Prokurorisë Thelemore janë inicuar procedura penale ndaj disa personave për veprat keqpërdorim të detyrës zyrtare marrje dhe dhënje e ryshfetit./rtklive/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]