Home Shtërpcë Policia konfiskon dy automjete që po transportonin drunjë ilegalisht nga Parku Kombëtar në Brezovicë

Policia konfiskon dy automjete që po transportonin drunjë ilegalisht nga Parku Kombëtar në Brezovicë

by 05
0 comment

Policia e Kosovës në Shtërpcë, mbrëmë rreth orës 22:00 ka ndaluar dy automjete që dyshohet se po transportonin drunjë ilegalisht nga Parku Kombëtar Malet e Sharrit në Brezovicë.

Policia ka njoftuar se ka konfiskuar dy automjetet për dokumentacion të pa rregullt, për procedura të mëtejme.

Në njoftim thuhet se, lidhur me rastin janë njoftuar edhe Drejtoria për Administrimin e Parkut Kombëtar (DAPK) “Sharri” të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shqiptuar fletëparaqitjet ndaj dy të personave për transport ilegal dhe drunjtë më pas i kanë konfiskuar.

Policia Rajonale e Ferizajt, ka thënë se po bënë përpjekje të vazhdueshme në bashkëpunim edhe me rojet e pyjeve në parandalim të prerjes, transportit dhe shitjes ilegale të drunjëve.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]