Home Ferizaj Policia e Ferizajt shqipton 1.770 gjoba për një javë 

Policia e Ferizajt shqipton 1.770 gjoba për një javë 

by 05
0 comment

Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion, me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt, gjatë javës që shkoi nga data 19-25/Shtator/2022 ka shqiptuar këto kundërvajtje:

Mos respektimi i shpejtësisë së kufizuar, 502 gjoba
Tejkalim në vije të plotë apo vend të ndaluar, 14 gjoba
Drejtimi nën ndikimin e alkoolit, 10 gjoba
Drejtimi i automjetit pa patentë shofer, 43 gjoba
Kalimi i afatit të regjistrimit të automjeteve , 60 gjoba
Xhamat e errët, vendosja e foljes ose materialit tjetër, 32 gjoba
Mos përdorimi i rripit të sigurisë , 246 gjoba
Përdorimi i telefonit gjatë ngasjes , 132 gjoba
Drejtimi i Motoçikletës -Pa patentë shofer, 1gjoba
Kundërvajtje tjera, bazuar në ligjet në fushën e trafikut rrugor, 730 gjoba
Heqje e patentë shoferit , 16 shoferëve.
Gjithsej , 1770 gjoba

Ndërsa, janë raportuar 27 aksidente:
Aksidente fatale, 0
Aksidente me lëndime, 11
Aksidente me dëme materiale, 16

Policia Rajonale e Ferizajt, do të vazhdojë me aktivitete të shtuara, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacionin rrugor.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]