Home Ferizaj E FUNDIT: Ferizaj eliminohet nga Kupa e Kosovës

E FUNDIT: Ferizaj eliminohet nga Kupa e Kosovës

by 05
0 comment

Skuadra e Ferizajt është eliminuar nga Kupa e Kosovës në futboll edhe pse e kishte fituar ndeshjen kundër FK Beharit në kuadër të 1/16 të finales.

Javën e shkuar, Ferizaj kishte triumfuar me shifrat 3:2, por pas ndeshjes, Behari ishte ankuar se një futbollist i ekipit kundërshtar nuk kishte të drejtën e lojës.

Kështu që, Komisioni i Garave ka miratuar kërkesën e FK Beharit dhe e ka regjistruar ndeshjen ndaj Ferizajt me rezultatin zyrtar (3:0).

Në arsyetimin e Komisionit të Garave, thuhet se futbollisti Edon Sadriu nuk ka pasur të drejtën e lojës për shkak se paraprakisht ishte ndëshkuar me dy kartonë të verdhë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]