Home Rajon & Botë Paralajmërimi nga Amerika: Uragani i kategorisë së parë godet Europën, mund të preket edhe Shqipëria rreth datës..

Paralajmërimi nga Amerika: Uragani i kategorisë së parë godet Europën, mund të preket edhe Shqipëria rreth datës..

by 05
0 comment

Një uragan i kategorisë së parë do të godasë kontinentin europian rreth datës 13 shtator. Ky është paralajmërimi që vjen nga Shtetet e Bashkuara.

Uragani i kategorisë së parë quhet stuhi ku era arrin deri në 153 kilometra në orë, raporton Newsdelivers.

Pasojat maksimale të zonave të prekura nga kjo kategori janë dëmtimet e kufizuara të ndërtesave dhe pemëve, ndërsa në zonat bregdetare parashikohen përmbytje me ngritjen e ujit deri në 50 centimetra mbi nivelin e detit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]