Home FerizajEkonomi Pa plazh e pa ndonjë sensacion për turist, në Ferizaj bureku shtrenjtohet në 1.20€

Pa plazh e pa ndonjë sensacion për turist, në Ferizaj bureku shtrenjtohet në 1.20€

by 05
0 comment

Nisi nga 70 cent brenda pak vitesh bureku një nga ushqimet tradicionale u shtrenjtua në 1.20.

Qytetar të indinjuar me rritje enorme të çmimeve i kanë përcjellë redaksisë sonë kuponë ku bureku sot në Ferizaj është blerë me çmim 1.20 euro.

Qeveria së shpejti pritet të hartoj ligj të veçantë që mban në kontroll çmimet e artikujve bazik për shkak që është vërejtur abuzime me çmimet në kohë të krizave të lehta që po kalon bota.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]