Home Lajme Nesër në mëngjes mblidhet Këshilli i Sigurimit të Kosovës

Nesër në mëngjes mblidhet Këshilli i Sigurimit të Kosovës

by 05
0 comment

Këshilli i Sigurisë së Koosvës do të mblidhet nesër në mëngjes për të diskutuar në lidhje me ligjshmërinë.

Sipas kryministrit të Kosovës, Albin Kurti, I cili  eparalajëmroi një mbledhje të tillë, Kosova po tenton të sfidohet nga kriminelë të ndryshëm të cilëve s’po u pëlqen kushtetutshmëria.

“Mbledhje të Këshillit të Sigurisë nesër në mëngjes do të kemi me krerët e autoriteteve dhe me disa ministra. Do të diskutojmë për çështjet që mund të na shfaqen e të cilat duhet t’i kemi parasysh. Ka kriminel të llojeve dhe ngjyrave të ndryshme që nuk i pëlqen ligjshmëria e kushtetuta dhe dëshirojnë ta sfidojnë shtetin. Kjo mbledhje është organizuar për të shikuar masat që janë planifikuar të merren që gjithçka të shkojë ashtu siç duhet për të zbatuar vendimin e Qeverisë”, tha Kurti.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri i vendit, Albin Kurti janë kthyer sot nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku qëndruan për katër ditë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]