Home FerizajArt & Kulturë Muralet e jetësuara nga Mehmet Qorrolli /Video/

Muralet e jetësuara nga Mehmet Qorrolli /Video/

by 05
0 comment

Murale të shumta në qytetin e Ferizajt tashmë kanë marr një pamje tjetër. Krejt kjo fal punës së Mehmet Qorrollit, i cili ka pasqyruar të kaluarën e shoqërisë sonë. Të gjitha këto janë bërë me qëllim që turistët e huaj të njoftohen me historinë tonë.

Në të gjitha punime e Mehmet Qorrollit janë paraqitur përjetimet e tij personale, por që lidhen edhe me përjetimet e shoqërisë sonë.

Ajo që e shtyri më shumë për të realizuar punime të tilla skaj rrugës, është idja që vizitorët e huaj të njihen me të kaluarën e kosovarëve.

Edhe skulptura është pjesë e krijimtarisë së Mehmet Qorrollit dhe të gjitha këto i realizoi në mënyrë vullnetare, prandaj edhe gjenë përkrahjen e banorëve të zonës./rtklive/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]