Home Ferizaj Ministria paralajmëroi auditim në komuna, Ferizaj: Jemi kundër shantazheve dhe kërcënimeve

Ministria paralajmëroi auditim në komuna, Ferizaj: Jemi kundër shantazheve dhe kërcënimeve

by 05
0 comment

Ministria e FInancave, paralajmëroi auditim të veçantë për komunat, të cilat nuk ia kanë dorëzuar listat e grevistëve.

Këtë auditim të veçantë, komuna e Ferizajt e cila udhëhiqet nga Agim Aliu i PDK-së, po e cilëson si shantazh.

Në një përgjigjje të njejtit thonë se janë kundër shantazheve dhe kërcënimeve, sepse në vend të tyre mendojnë që do të duhej të ishte dialogu në mes palëve.

Kjo shihet si mjet shantazhi për grevistët, e që ne jemi kundër shantazheve dhe kërcënimve, sepse në vend të tyre mendojm që do të duhej të ishte dialogu në mes paleve, e që nxënësit të iu kthehen sa më parë mësimit e gjithashtu edhe normalizimi edhe në administratë sepse edhe këtu po pësojn qytetarët. Më shumë se hakmarrja, është dami që po shkakton kjo krizë”, thuhet në përgjigjen e kësaj komune për Nacionalen.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]