Home Ferizaj Mërgimtarit nga Gjermania ia vjedhin veturën në Ferizaj, nuk e gjen aty ku e parkoi

Mërgimtarit nga Gjermania ia vjedhin veturën në Ferizaj, nuk e gjen aty ku e parkoi

by 05
0 comment

Cak i hajnave shumë herë kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë veturat, të cilat qytetarët nuk po kanë siguri t’i lënë askund. Një rast i tillë i vjedhjes është raportuar të ketë ndodhur dje në Ferizaj, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se rastin në Polici e ka denoncuar një 27-vjeçar, i cili ka deklaruar se ditën e 3 tetorit rreth orës 11:30 e ka parkuar veturën e tij në rrugën “Riza Goga”, por të njëjtën nuk e ka gjetur aty të nesërmen.

Momentalisht nuk ka të dyshuar, teksa janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për të zbardhur rrethanat se si ka ndodhur rasti.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është cilësuar si “Vjedhje”.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]