Home Rajon & Botë Meka dhe Medina përfshihen nga rrufetë e shira të rrëmbyeshëm /Foto/

Meka dhe Medina përfshihen nga rrufetë e shira të rrëmbyeshëm /Foto/

by 05
0 comment

Rrugët në qytetet Mekë e Medine të Arabisë Saudite janë përmbytur nga reshjet e dendura të shiut, të përcjellura me shkarkesa rrufesh.

Në pamjet e shpërndara në rrjetet sociale, shihej se shumë rrugë në Medine ishin nën ujë dhe automjetet kishin vështirësi për të ecur, transmeton Klankosova.tv.

Në deklaratën e bërë nga Drejtoria e Mbrojtjes Civile të Mekës, publiku është paralajmëruar të marrë masa paraprake ndaj aksidenteve dhe përmbytjeve të papritura që mund të ndodhin për shkak të kushteve të pafavorshme të motit dhe të shmangin vendet e ulëta.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]