Home Ferizaj Mbyllet xhiroja e 10’të në Superligën e Kosovës – Ferizaj renditet i fundit

Mbyllet xhiroja e 10’të në Superligën e Kosovës – Ferizaj renditet i fundit

by 05
0 comment

Me tri ndeshjet e zhvilluara sot është përmbyllur java e dhjetë kampionale në Superligën e Kosovës në futboll.

Drita po vazhdon të kryesojë me 24 pikë të grumbulluara, tri më shumë se Ballkani që ka dy ndeshje më pak të luajtura.

Gjilani me barazimin në Ferizaj ka 15 pikë në pozitën e tretë, tri më shumë se Prishtina dhe Drenica që ndajnë pozitën e katërt tabelore.

Garë e ashpër dhe diferencë e vogël e pikëve është në fundin e tabelës.

Dukagjini, Malisheva dhe Ferizaj që pozicionohen në tri vendet e fundit në tabelë kanë nga tetë pikë.

TABELA:


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]