Home Op/Ed Leter Publike NATO,së

Leter Publike NATO,së

by 05
0 comment

I nderuar Sekretar gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg

NATO për kombin shqiptar është i vetmi aleat strategjik në fushën e Sigurisë dhe të Mbrojtjes.

Kurse aleat i natyrshëm për kombin shqiptar janë SHBA,të .

Situata në Veri të Mitrovicës është jashtëzakonisht e rëndë!

NATO, duhet urgjentisht të autorizojë KFOR,in në Kosovë që ti çarmatos dhe arrestoj strukturat e armatosura serbe ne Veriun e Kosoves që operojne në terren.

Disa muaj rresht janë trajnuar grupe serbe të pjesës veriore në kampet ushtarake të Serbis ,për të bërë konflikt në pjesen veriore .

Janë trajnuara në kampe te mbyllura nga opininoni,janë kampe te mbikqyrur direkt nga ushtria e Vuçiçit , qe trajnon grupe paramilitare per te sulmuar në Kosovë.

Mbi 5000 persona janë trajnuar dhe detyruar per te vepruar ,të gjith janë të armatosur të përkrahur nga Xhandarmëria serbe dhe njesit speciale diverzante të Serbis qe jan ne fshatra te asaj pjese.

Prandaj duhet KFOR,i ti çarmatos ata persona që janë të strukturuar dhe financuar nga Beogradi.

Në sytë e KFOR,it të veprojnë ato grupe ,është shum e rrezikshme për sigurin e Republikes së Kosoves .

Nëse tolerohen ato grupe të armatosura terroriste serbe në pjesen Veriore të Shtetit Kosoves ,atëher seriozisht është i rrezikuar Kombi Shqiptarë në Ballkan.

Prandaj duhet të veproni e jo vetëm ti vezhgoni i nderuar Sekretar gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Me konsiderat

Hyzri Salihu

17.08.2022


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]