Home Lajme Kush po dëshiron “ta heq qafe” Kurtin/ Profesori nga Amerika jep paralajmërimin

Kush po dëshiron “ta heq qafe” Kurtin/ Profesori nga Amerika jep paralajmërimin

by 05
0 comment

Profesori nga Amerika Binak Maxharraj, ka thënë se kryeministri Albin Kurti për Aleksander Vuçiq in është ferr i vertetë.

Sipas tij, atij po i ndohmojnë edhe opozitarët e Kosovës “të cilët po bëhen në kor me Vuçiqin duke e sharë duke duke u mundua ta heqin qafe Kurtin”.

“Çdo herë kur ai takohet me Kurtin dridhet e kapin ethet e ftohta

Në media është raportuar tanimë për një takim të radhës mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq nuk është në formë të mirë kur takohet me Kurtin, ai nis të dridhet e kapin ethet. Prej se është zgjedh Kurti për kryemistër të Kosovës Vuçiq nuk ndihet mirë të takohet me të.

Kurti për Vuçiqin është tmerri dhe ferri i vertetë, as gjumin nuk e bën si duhet nga frika sepse Kurti ia përplas në fytyrë të krimet dhe gjenocidin ndaj shqiptarëve, ai nuk e falë kërkon llogari nga ai.

Mu për këtë Vuçiq është munduar ta heq qafe Kurtin sepse fare nuk ia del me të, bile goxha shumë po i ndihmojnë edhe këta të oppzites të cilët po bëhen në kor me Vuçiqin duke e sharë duke duke u mundua ta heqin qafe Kurtin”.

Tutje, deklaron se Vuçiq dhe Daçiqi janë mësuar të kenë bashkëbisedues në dialog Thaçin e Mustafën i cili me ta buzëqeshte sepse i kryenin punë.

“Vuçiq dhe Daçiqi janë mësuar të kanë si bashkëbisedues në dialog Thaçin e Mustafën i cili me ta buzëqeshte sepse i kryenin punë, ishin në gjendje të pajtoheshim me të duke ia falë krimet e luftës, ishin në gjendje bile edhe Kosovën ta ndajnë me të etj.

Prandaj si Vuçiq dhe Daçiq kanë nastolgji për Thaqin dhe Mustafën të cilët haptas kanë deklaruar se po i mungojnë në dialog. Por me Kurtin nuk po ia del, sepse Kurti është arrë e fortë, është stuhi dhe furtunë që nuk mund e ndalin, sepse ai punon për shtetin e vet e jo për lekurën e vet”, deklaron ai.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]