Home Ferizaj Kujtohet jeta dhe vepra e punëtorit shumëvjeçarë të Komunës së Ferizajt Sahit Idrizi

Kujtohet jeta dhe vepra e punëtorit shumëvjeçarë të Komunës së Ferizajt Sahit Idrizi

by 05
0 comment

Këtë të mërkurë salla e Kuvendit të Komunës, ishte e mbushur me familjare dhe miq të shumtë të punëtorit të administratës së Ferizajt, Udhëheqësit të Departamentit të Tatimit në Pronë Sahit Idirizi.

Me rastin e vdekjes së tij, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, u organizua mbledhje komemorative.

Ne emër të Kryetarit, të pranishmëve me një fjalë rasti ju është drejtuar Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Lulzim Aliu. Ai ka folur për jetën dhe veprën e punëtorit Sahit Idrizi, i cili ka thënë se fjalët janë të mangëta për të shprehur dhembjen e pikëllimin tonë.

“Janë fjalë që nuk përkushruajnë dot, humbjen që kemi përjetuar të gjithë, si familja, ashtu edhe ne shoqëria e bashkëpunëtoret e të ndjerit. E them këtë sepse në kontaktin me secilin, baca Sahit ishte njerëzor, profesional, ndihmues e gjithnjë i përgjegjshëm në detyra e tij publike. Këto virtyte dhe shembulli që ai na la pas vetes, janë kujtimi më i mirë për të. Janë padyshim krenaria e familjes dhe institucionit tonë.

Ndarja nga jeta të personave të dashur, nuk prekin vetëm familjen. Prekin dhembshëm zemrën e gjithë shoqërisë, e në rastin e bacës Sahit, dhembshëm mbrëmë u godit zemra jonë, se kësaj bote i dha lamtumiren përgjithnjë ai. Sahit Idrizin do ta kujtojmë gjithmonë me kujtimet më të mira”, ka thënë Nënkryetari Aliu, përderisa ka shtuar se do ta kujtojnë miqtë e tij, kolegët e punës të cilët për dekada patën rastin të bashkëpunojnë shkëlqyeshëm me të ndjerin.

“Do ta kujtojmë ne, udhëheqja e Komunës së Ferizajt dhe gjithë drejtuesit e Komunës së Ferizajt ndër vite, për shembullin njerëzor e profesional që dha gjatë gjithë jetës së tij i ndjeri. Jeta e bacës Sahit duhet të na shërbej si motivi ynë, si model se si një njëri, një zyrtarë , një punëtor duhet të sillet në shoqëri se si duhet të sillet në vendin e punës se si një zyrtarë duhet me qenë i përgjegjshëm dhe kompetent për punën që bën”, ka potencuar Nënkryetari Aliu.

Në emër të familjes Sahiti, të pranishmëve ju është drejtuar djali i të ndjerit Liman Idrizi. Ai ka falënderuar të gjithë për respektin e treguar për prindin e tij, ndërkaq falënderim të veçantë ka pasur për kolegët e të ndjerit, por edhe drejtuesit e Spitalit Rajonal të Ferizajt që ju gjendën në momentet më kritike babit të tij.

Sahiti Idrizi, la pas vetës gruan dhe fëmijët e tij. Varrimi i të ndjerit është bërë sot në orën 12:30 në fshatin Gackë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]