Home Op/Ed KUJDES! Nuk pranojm kurrfarë eksperimenti si lloji i të ashtuquajturi “Asosacion i Komunave Serbe”!

KUJDES! Nuk pranojm kurrfarë eksperimenti si lloji i të ashtuquajturi “Asosacion i Komunave Serbe”!

by 05
0 comment

KUJDES

Nuk pranojm kurrfarë eksperimenti si lloji i të ashtuquajturi “Asosacion i Komunave Serbe”

Kjo kurrë nuk do të implementohet dhe cdo rregullim i dyfishtë brenda Shtetit të Kosovës është i destinuar të dështojë.

Shkenca ka vërtetuar se shqiptarët janë pasardhës të drejtpërdrejt të ilirëve të lashtë.

Shqiptarët janë populli më i vjetër në Ballkan,banorë të përhershëm të kësaj hapësire gjeografike më mijëra vjet para se të vinin fiset sllave në këto anë nga trojet e tyre përtej Karpateve.

Pseudoshkenca dhe kisha ortodokse serbe gjithmonë kanë qenë dhe janë në shërbim të politikës së tyre ,qëllimi i së cilës është pushtimi dhe sundimi i popujve shqiptarë dhe zhdukja fizike e popullit shqiptar.

Prandaj Evropa duhet ta thrrasë ndërgjegjjen dhe ligjin e të Drejtave të Njeriut ,që serbia duhet denohet për gjenocid ndaj Kombit Shqiptarë dhe popujve tjerë në Ballkan.

Duhet të ju njifet e drejta për Bashkimin e Trojeve Etnike Shqiptare Kombit Shqiptar.

Historia ka dëshmuar se kolonizimi i Kosovës dhe trojeve etnike shqiptare , si dhe ndërrimi i përbërjes etnike të saj në favor të sërbëve,me gjithë përpjekjet energjike të regjimeve të mëparshem serbo-jugosllave nuk patën suksese.

Sistemet fatëkeqe serbo-jugosllave tashmë kanë përfunduar dhe janë dënuar e bombarduar nga NATO në krye me Amerikën.

Të gjitha ata që provojnë të bëjnë eksperimente ndaj Kombit Shqiptarë që është themelues i Evropës,të kenë kujdes.

Evropa të rreshtohet drejtë me politikat ndërkombëtare që mbrojnë parimet njerëzore të Kombeve të Lira e të pavarura sipas të Drejtave Univerzale të Njeriut.

Hyzri Salihu

Nën/Kryetar i FBKSH,së

Koordinator i përgjithshëm i strukturave të FBKSH,së

Antarë Kryesie i SHAIBK,së Tiranë

Shqipëri Etnike -Siguri Kombëtare

16.08.2022


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]