Home Lajme Sot në Kosovë shënohen temperaturat më të larta të javës

Sot në Kosovë shënohen temperaturat më të larta të javës

by 05
0 comment

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot me diell.

Sipas tyre temperaturat maksimale gjatë javës priten të arrijnë sot (e martë).
Minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-37 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes 1-6 m/s.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]