Home Ferizaj Ja cilat vendbanime në Ferizaj dhe Shtime mbesin pa rrymë këtë të enjte!

Ja cilat vendbanime në Ferizaj dhe Shtime mbesin pa rrymë këtë të enjte!

by 05
0 comment

KEDS ka njoftuar se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Me anë të një komunikate për media, KEDS ka treguar zonat ku do të ketë ndërprerje.

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10 kV Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Shtime (kodi: 41046003) prej orës 10:00 deri 15:00

Vendet: Shtimja, Lagjja e Pajtimit dhe Godanci i Ulët.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, riparimi i ormanit në TS Ambulanta, ndërrimi i izolatorëve, riparimi i shtyllës ku mundet të riparohet.

2.

Nga TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gaçkes (kodi: 40042002) prej orës 09:00 deri 14:00

Vendet: Greme,Gaçka,Burrnik,Izhanc,Kashtanjeva,Bajnicë,Semaj,Prushaj,Sllatina dhe bizniset private.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi I shtyllave thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, izolatorëve dhe riparimi i shtyllës.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]