Home Lajme KP: Vuçiq ka dhënë urdhër të digjen pikat kufitare 

KP: Vuçiq ka dhënë urdhër të digjen pikat kufitare 

by 05
0 comment

Sipas informatave të siguruara nga Kosovapress nga një burim brenda institucioneve ndërkombëtare të sigurisë që veprojnë në Kosovë, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka dhënë urdhër që të digjen pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak.

Ndryshe, serbët kanë vendosur sot barrikada në veri kundër reciprocitetit ndaj targave dhe letërnjoftimeve të lëshuara nga Serbia duke nisur nga mesnata, në orën 00:00.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]