Home Lajme KOSOVË/ Shkon në 80 euro metra e druve, shitësit paralajmërojnë çmime më të larta në vjeshtë

KOSOVË/ Shkon në 80 euro metra e druve, shitësit paralajmërojnë çmime më të larta në vjeshtë

by 05
0 comment

Krahas rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve esenciale, është rritur edhe çmimi i druve.

Gazeta Blic ka vizituar disa pika të shitjes në Prishtinë, për të kuptuar çmimin e druve. Shitësit refuzuan të flasin para kamerës, derisa prapa saj thanë se çmimi për metër të druve varion nga 55 euro deri në 80 euro.

Sipas tyre, çmimet mund të rriten akoma më shumë në muajt në vijim.

E për qytetarët këto çmime janë të papërballueshme.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]