Home Lajme KOSOVË/ Mbi 20 mijë ahengje të mbajtura për dy muaj, 250 milionë shpenzime

KOSOVË/ Mbi 20 mijë ahengje të mbajtura për dy muaj, 250 milionë shpenzime

by 05
0 comment

Mbi 20 mijë ahengje të mbajtura për dy muaj, gastronomia stabilizohet me rreth 250 milionë euro fitime

Këtë pamje patën qindra salla të dasmave për dy muaj.

Pas dy vite gjatë së cilave e patën punën e kufizuar këtë sezon verorë duket që iu kthyen normalitetit.

Janë rreth 20 mijë ahengje familjare që u mbajtën për dy muaj në vend.

Kështu pohon Visar Demolli nga Oda e Hotelerive të Kosovës.

Demolli foli edhe për përfitimet ekonomike që ky sektor pati.

Që kjo sezon ka qenë më përfituese se dy vitet paraprake e pohon edhe këngëtari Labinot Rexha.

Rexha ka edhe një thirrje për kolegët.

Sektori i gastronomisë për dy vite punuan të kufizuar për shkak të gjendjes me covid-19 në vend.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]