Home Lajme KOSOVË/ Kuvendi miraton Projektligjin për regjistrimin e popullsisë 

KOSOVË/ Kuvendi miraton Projektligjin për regjistrimin e popullsisë 

by 05
0 comment

Deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan të enjten Projektligjin për regjistrimin e popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave, me amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së.

Përkrahje këtij Projektligji i dhanë edhe deputetët opozitarë.

Pas luftës, është kryer vetëm një regjistrim i popullsisë në Kosovë, para dhjetë vjetësh.

Pas rikthimit nga pauza, Kuvendi po vazhdon punimet. Në rend të ditës është edhe debati parlamentar për mosliberalizimin e vizave.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]