Home Lajme KOSOVË/ Çmimet e derivateve të naftës për sot

KOSOVË/ Çmimet e derivateve të naftës për sot

by 05
0 comment

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve sot në Kosovë është 1.74 euro për litër, për benzinë është 1.67 euro dhe çmimi maksimal i lejuar për shitjen e gazit është 0.78 euro.

Ky është njoftimi i Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë për ditën e sotme.

Sipas njoftimit, çmimet e lartëcekura vlejnë për datën 15 korrik 2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]