Home Shtime Komuna e Shtimes Fituese e Çmimit Evropian për Qeverisje të Shkëlqyer

Komuna e Shtimes Fituese e Çmimit Evropian për Qeverisje të Shkëlqyer

by 05
0 comment

Shtime, 15 nëntor 2022 – Shoqata Evropiane për Demokraci Lokale – Alda, sot, ka njoftuar se Komuna e Shtimes është fituese e Çmimit Evropian për Qeverisje të Shkëlqyer.

“Si Komunë kemi përfunduar suksesesshëm procesin e Çmimit Evropian të Qeverisjes së Shkëlqyer (ELoGE), duke arritur një nivel të lartë të qeverisjes, të krahasuar më 12 Parimet e Këshillit të Evropës në kuadër të Qeverisjes së Mirë Demokratike.

Ne do të vazhdojmë angazhimin dhe përkushtimin tonë maksimal, për qeverisje të drejtë, transparente dhe në shërbim të qytetarëve”, tha kryetari z.Qemajl Aliu.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]