Home FerizajEkonomi Komuna e Ferizajt, përfitoi grant prej 330 mijë eurove nga Banka Botërore

Komuna e Ferizajt, përfitoi grant prej 330 mijë eurove nga Banka Botërore

by 05
0 comment

Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Lulzim Aliu, bashkë me drejtoren për Kulturë, Rini dhe Sport, Xhemile Murati-Shabani, kanë pritur në një takim sekretaren e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Venera Çerkini.

Gjatë këtij takimi është bërë edhe nënshkrimin i një marrëveshjeve në mes të MAPL-së, Komunës së Ferizajt dhe përfituesve të projektit “Komunat për të rinjët në Kosovë”, financuar nga Qeveria Japoneze, përmes Bankës Botërore.

Komuna e Ferizajt është njëra ndër dhjetë komunat përfituese e cila ka përfituar shumën prej 330,000 eurove, ndërsa Komuna e Ferizajt do të bashkëfinancoj me vlerën shtesë prej 15% të projektit që do të financohen projekte të ndryshme rinore në Ferizaj.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]