Home Mix KATAR/ 558 tifozë futbolli janë konvertuar në Islam në nisje të Kupës së Botës

KATAR/ 558 tifozë futbolli janë konvertuar në Islam në nisje të Kupës së Botës

by 05
0 comment

Kupa e Botës në Futboll do të nisë sot në vendin e Gjirit Katar. Kjo është hera e parë në botë që kjo ngjarje sportive më e njohur në botë do të mbahet në një vend mysliman. Seria e polemikave në lidhje me Botërorin e Futbollit që po zhvillohet në Katar nuk po merr emrin. Pas çështjes së konsumimit të alkoolit, LGBT, tani është bërë e nxehtë çështja e promovimit të islamit.

Katari ka thirrur predikuesin e diskutueshëm mysliman Zakir Naik, i akuzuar për dhënien e predikimeve toksike në Indi. Zakir Naik, i akuzuar për promovim të konvertimit fetar, ka thënë se do të mbajë disa fjalime për të propaganduar Islamin gjatë Kupës së Botës. Tani rrjetet sociale janë kthyer në të kuqe pasi Zakir Naik arriti në Katar dhe njerëzit po vënë në dyshim qëllimin e qeverisë së Katarit.

Katari i angazhuar në provokimin e Indisë, i quajtur i arratisuri Zakir Naik në Kupën e Botës të Futbollit, do të promovojë Islamin.

Katari ka bërë të ditur gjerësisht se 558 tifozë futbolli janë konvertuar në Islam.

/Agjenicitë


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]