Home Rajon & Botë KATAR 2022 | Nis ceremonia e Kampionatit Botëror me vargjet e Kuranit

KATAR 2022 | Nis ceremonia e Kampionatit Botëror me vargjet e Kuranit

by 05
0 comment

Ka nisur ceremonia e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Ishte aktori Morgan Freeman që se bashku me Ghanim Muftah hapen ceremoninë me vargjet e Kuranit të Shenjtë.

“Ghanim Muftah me Morgan Freeman fillon ceremoninë e hapjes së #FIFAWorldCup me vargjet nga Kurani i Shenjtë”.

Ky ajet nga Kurani u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës.

“O ju njerëz, vërtet Ne ju krijuam juve prej një mashkulli dhe një femre, ju bëmë popuj e fise që të njiheni ndërmjet vete, e s’ka dyshim se te Allahu më i ndershmi ndër ju është ai që më tepër është ruajtur, e Allahu është shumë i dijshëm dhe hollësisht i njohur për çdo gjë.”

[[El-Huxhurat:13]]


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]