Home Ferizaj Kastrioti i Ferizajt ndalet në Kupën Evropiane

Kastrioti i Ferizajt ndalet në Kupën Evropiane

by 05
0 comment

Kastrioti i Ferizajt është ndalur në raundin e parë të Kupës Evropiane në hendboll.

Ferizajasit e kanë humbur edhe ndeshjen e dytë ndaj Graçanicës, të luajtur të dielën në Bosnjë-Hercegovinë.

Skuadra vendase fitoi me rezultatin 36:22. Ferizajasit kanë bërë përpjekje, por cilësia ishte në anën e skuadrës boshnjake.

Në Kupën Evropiane paraqiten edhe Besa Famgas e Rahoveci, që startojnë prej raundit të dytë. Ndërkohë te hendbollistet në Kupën Evropiane paraqiten Istogu e Ferizaj.

Kastrioti është kthyer në gara evropiane pas tri vjetësh. Tani i kthehet ndeshjeve në Superligë, ku ka synime të mëdha.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]