Home Karrierë Puna 4 ditë në javë del më produktive

Puna 4 ditë në javë del më produktive

by 05
0 comment

Të punosh 4 ditë në javë është më produktive Nëse dëshironi që punonjësit tuaj të jenë më produktivë, jepuni atyre një ditë pushim të paguar çdo javë.

“Kjo do të thotë të punosh në mënyrë më inteligjente, dhe jo më gjatë” thotë Andrew Barnes, themelues i kompanisë Perpetual Garden në Zelandën e Re.

Ndërkohë që sipas një studimi të Vouchercloud në Britaninë e Madhe në vitin 2017, mesatarisht një punonjës është i përqendruar rreth 2 ore e 53 minuta në punë.

Ndërsa Workforce Institute at Kronos, në një studim të vitit 2018, doli në përfundimin se më shumë se gjysma e punonjësve me kohë të plotë mendonin se mund ta bënin punën e tyre në pesë orë, nëse gjatë kësaj kohe nuk do të ndërpriteshin në punën e tyre.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]