Home Lajme Judah: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje…

Judah: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje…

by 05
0 comment

Gazetari britanik Tim Judah ka replikuar në Twitter me deputetin ukrainas dhe njëherit anëtarin e delegacionit të Ukrainës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës, Oleksiy Goncharenko.

Ukrainasi tha se nëse Serbia pushton Ksoovën, atëherë Ukraina duhet të mbrojë kosovarët. Judah ia ktheu duke thënë se nuk Serbia nuk mund të pushtojë Kosovën, pasi NATO ka një mandat që të mbrojë atë.

“Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje me mandat për ta mbrojtur atë.”, shkroi Judah.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]