Home Ferizaj Java e 17 e Superligës, FC Ferizaj në fund të tabelës

Java e 17 e Superligës, FC Ferizaj në fund të tabelës

by 05
0 comment

Pas përfundimit të xhiros së 17-të renditja tabelore e Superligës vjen me disa ndryshime.

Drita e cila sot mundi Malishevën, me rezultat 3-1, vazhdon të kryesojë tabelën me 35 pikë, pesë më shumë së Ballkani që mundi Ferizajn (2-0), dhe që i ka tri ndeshje me pak të zhvilluara.

Gjilani ‘blindon’ pozitën e tretë pas fitores sotme në udhëtim tek Llapi (0-1), me 27 pikë. Prishtina pavarësisht humbjes së djeshme nga Drenica (0-1), mbetet në ‘katërshen’ e madhe me 23 pikë të tubuara.

Garë e fortë po luhet edhe në mesin e skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme.

Kjo tabela e Superligës pas javës së 17-të: 


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]