Home Mix Itali: Maturanti më i vjetër, edhe master në moshën 98-vjeçare!

Itali: Maturanti më i vjetër, edhe master në moshën 98-vjeçare!

by 05
0 comment

Giuseppe Paterno, në moshën 98-vjeçare, është bërë sërish i diplomuari më i vjetër në Itali.

Paterno shtoi një master në histori dhe filozofi në diplomën origjinale që mori nga Universiteti i Palermos dy vjet më parë.

Familja e tij me krenari raportoi përmes Facebook se edhe një herë gjyshi 98-vjeçar shënoi shumë rezultate. Megjithatë, ai nuk ka ndërmend të pushojë apo të shkojë me pushime, por dëshiron të shkruajë një roman, duke përdorur makinën e tij të preferuar të shkrimit.

Paterno lindi në vitin 1923 dhe vinte nga një familje e varfër siçiliane. Edhe pse i donte librat dhe studimin, ai nuk arriti të studionte në universitet kur ishte i ri. Ai shërbeu në marinë gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe më pas u bë punëtor hekurudhor. /tesheshi.com/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]