Home Lajme Gjest i ulët, protestuesja ‘kundër dhunës’ i shan me nënë policët /Video/

Gjest i ulët, protestuesja ‘kundër dhunës’ i shan me nënë policët /Video/

by 05
0 comment

Protesta e thirrur sot në Prishtinë kundër dhunimit të grave dhe vajzave ka esklauar në fund.

Kjo protestë, e organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist me kërkesat mbrojtje dhe siguri nga shteti për vajzat dhe gratë, mori çasje tjetër.

Me ngjyrë janë goditur dhe zyrtarët policor të Kosovës. Madje, atyre u është sharë nëna nga disa protesties.

Indeksonline ju sjell pamjet:

rezervuara.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]