Home Ferizaj Getinjo pas ngjarjes me 11-vjeçaren: Shpirtat me dur jau nxerri

Getinjo pas ngjarjes me 11-vjeçaren: Shpirtat me dur jau nxerri

by 05
0 comment

Një vajzë 11 vjeçe dyshohet se është dhunuar për 7 orë në Prishtinë dhe të dyshuar janë pesë persona.

Rep-artisti nga Ferizaj, Getoar Aliu i njohur me emrin artistik Getinjo ka reaguar pas ngjarjes së rëndë e cila ka ndodhur më 27 gusht në Prishtinë.

Lidhur me këtë ka pasur reagime të shumta nga figura të njohura të sferave të ndryshme.

Përmes një postimi në Instastory reperi ka shprehur tërë mllefin e tij lidhur me këtë rast teksa ka thënë se “Ishalla nuk qëlloj me naj ksi rasti se ke kush ke shpirtat me dur jau nxerri”.

Ngjarja e rëndë bëri bujë të madhe në vend, teksa shoqëria civile ka kërkuar burgim të përjetshëm për dhunuesit.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]