Home FerizajArt & Kulturë Filmi “Ditë e Kuqe” i regjisorit ferizajas Ugzmajli merr çmimin për kinematografinë më të mirë në Festiivalin Cerdanya

Filmi “Ditë e Kuqe” i regjisorit ferizajas Ugzmajli merr çmimin për kinematografinë më të mirë në Festiivalin Cerdanya

by 05
0 comment

Filmi me regji të Besim Ugzmajlit “Ditë e Kuqe” është shpërblyer me një tjetër çmim në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Cerdanya” në Spanjë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë regjisori, nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”.

“Kinematografia më e mirë për “Ditë e Kuqe”, thuhet në postimin e tij mes tjerash.

Përpjekja e jashtëzakonshme e një gruaje dhe vajzës së saj për të zënë vend në një shoqëri të kontaminuar patriarkale, përpjekja për të marë atë që ato meritojnë dhe kërkojnë me çdo kusht, persona të mveshur me pushtet që veçse fuqizojnë sfidat dhe vështirësitë e këtyre dy personazheve paraqiten te filmi “Ditë e Kuqe”. /KultPlus.com


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]